Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Кожен у житті рано чи пізно стикається з питанням захисту своїх спадкових прав. При оформленні документів, пов’язаних зі спадкуванням, не все так просто, як здається на перший погляд.
Найчастішою проблемою є несвоєчасність подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
Згідно ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється шестимісячний термін, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини є день смерті спадкодавця.
Якщо спадкоємець протягом встановленого строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008р. №7, причини пропуску строку на прийняття спадщини мають бути пов'язані з об'єктивними, непереборними та істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Відповідно до листа Вищого спеціалізованого суду України №24-753/0/4-13 від 16.05.2013р., судом не можуть бути визнані поважними такі причини, як юридична необізнаність щодо строку та порядку прийняття спадщини, необізнаність особи про наявність спадкового майна, похилий вік, непрацездатність, незнання про існування заповіту, встановлення судом факту, що має юридичне значення для прийняття спадщини, невизначеність між спадкоємцями хто буде приймати спадщину, відсутність коштів для проїзду до місця відкриття спадщини, несприятливі погодні умови.
На превеликий жаль, на сьогоднішній день більшість заяв про поновлення строку для прийняття спадщини судом залишаються без задоволення за відсутності поважності причин такого пропуску.
Будьте уважні!
В. Попукайло
помічник судді
громадсько-політична газета «Вісті Снігурівщини» №99-100 (10946-947) 10 грудня 2015 року