Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Кожен робочий день до суду звертаються десятки громадян, але не кожний з них знає як правильно це зробити.
Позовну заяву,скаргу, чи будь-який інший документ Ви можете подати до суду, особисто звернувшись до канцелярії суду. В цьому випадку документ можна подати на протязі цілого робочого дня працівнику, який приймає вхідну кореспонденцію. Законною є вимога особи щодо поставлення на копію документа штампу суду із датою одержання. Якщо вам відомо номер провадження (справи) або прізвище судді, у якого вже перебуває справа, то доцільним буде їх зазначити для зручності та оперативності передачі документа відповідному судді. Документи можна надсилати поштою рекомендованим листом з описом вкладення. Цінний або рекомендований лист – це Ваша гарантія того, що документи надійшли адресату, адже на зворотному поштовому повідомленні буде міститися дата отримання документів та підпис уповноваженої особи. Важливо пам’ятати, якщо звертаючись до суду через пошту необхідно витримати установленні законом строки, то суд, отримавши листа, враховує дату, зазначену на штемпелі, а на день надходження листа до суду. Діюче законодавство дозволяє звертатися до суду представникам, повноваження яких оформлено належним чином, але слід пам`ятати що є таки випадки, де унеможливлюється участь представника.
Так у відповідності до ч1 ст.110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Чинний Сімейний Кодекс України не передбачає звернення до суду про розірвання шлюбу представником позивача.
Крім того, згідно ч.2 ст.42 ЦПК України довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або посадовою особою організації, в якій довіритель працює, на службі, стаціонарному лікуванні чи за рішенням суду, або за місцем його проживання.
Приходячи до суду, візьми з собою: документ, що посвідчує особу; кілька аркушів паперу, ручку (олівець); документи, які стосуються справи, інші докази; нотатки, які ви робили під час підготовки до судового засідання.
Суворо забороняється: приносити до приміщення суду вибухові та інші небезпечні речовини; розпивати у суді алкогольні напої; палити у не відведених для цього місцях; перебувати у стані алкогольного (наркотичного) сп`яніння.
Помічник судді
Снігурівського районного суду
Ю.Буханова
Районна газета «Вісті Снігурівщини» 48-49 від 27 червня 2013 року.