Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, за яке законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність передбачена Кодексом про адміністративні правопорушення (далі КпАП України) і настає у разі відсутності кримінального правопорушення.
Адміністративне правопорушення визнається умисним, якщо особа усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності та передбачала шкідливі наслідки.
Адміністративній відповідальності підлягають особи, які на момент вчинення адміністративного правопорушення досягли 16-річного віку.
До неповнолітніх осіб застосовуються заходи впливу, передбачені ст.24-1 КпАП України: зобов’язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; попередження; догана або сувора догана; передача неповнолітнього під нагляд батькам, педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
У разі вчинення неповнолітніми особами таких правопорушень як: незаконне виробництво, придбання, зберігання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту; дрібне викрадення чужого майна; порушення правил дорожнього руху; керування транспортними засобами в стані сп’яніння; дрібне хуліганство; злісна непокора працівникам міліції та інші, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах і до них може бути застосовано стягнення у вигляді: штрафу, громадських та виправних робіт, позбавлення посвідчення водія, конфіскація предмету, який став знаряддям вчинення або об’єктом адміністративного правопорушення.
Протягом минулого року та 6 місяців 2015 року до районного суду Миколаївської області надійшло 36 справ про притягнення до відповідальності неповнолітніх, з яких: 1 особу за вчинення дрібної крадіжки; 15 – за порушення правил дорожнього руху; 1 – за керування транспортним засобом в стані сп’яніння; 1 – за вчинення насильства у сім’ї; 9 – за куріння у заборонених місцях; 5 – за появу у громадському місці у п’яному вигляді та 4 особи за проживання без паспорта та його втрату з необережності.
Всі справи розглянуті з застосуванням до неповнолітніх наступних заходів впливу: у вигляді попередження – 27 осіб, догани чи суворої догани – 8, передачі під нагляд батьків – 1.
К.Устіченко
голова суду
районна газета "Вісті Снігурівщини" №53-54 (10777-778) 9 липня 2015 року