Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
28 серпня 2018р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» №2475-VIII від 03.07.2018р.
Законом внесено зміни до Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінально-виконавчого кодексу України, Законів України «Про нотаріат», «Про дорожній рух», «Про банки і банківську діяльність», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та інші нормативно-правові акти.
Відповідними змінами запроваджено автоматизований арешт коштів боржника за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів в порядку, визначеному Міністерством юстиції за погодженням з Національним банком України.
Наявність особи у Єдиному реєстрі боржників, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів, може бути підставою для відмови такій особі у вчиненні нотаріальних дій щодо відчуження майна, а також відмови органів МВС у перереєстрації, знятті з обліку транспортного засобу з метою його відчуження.
Крім того, змінами до ст.157 Сімейного кодексу України встановлена можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю чи тяжко хвора дитина (за відповідним переліком захворювань), самостійно вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою її лікування, навчання, а також відпочинку за наявності заборгованості другого з батьків зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці.
При цьому відповідна згода другого з батьків не потребуватиметься у разі виїзду дитини за межі України разом з тим із батьків, з ким вона проживає за рішенням суду, на строк до одного місяця.
Також законом посилено відповідальність за несплату аліментів та збільшено строк звернення і період за який може бути стягнуто аліменти.
Так, змінами до ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою захисту дитини з інвалідністю чи тяжко хворої дитини застосовано зменшення сукупного розміру заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, передбачено застосування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.
Щодо осіб, які ухиляються від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, законом встановлено адміністративну відповідальність із передбаченням стягнення у виді адміністративного арешту строком до 10 діб (ст.183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення), а у разі злісного ухилення – кримінальну відповідальність у виді позбавлення волі строком до двох років (ст. 389-2 Кримінального кодексу України).
Про ці та інші новели Закону можна ознайомитись на веб-сторінці суду в підрозділі «Я МАЮ ПРАВО» розділу «Громадянам» або за посиланням - https://sn.mk.court.gov.ua/sud1422/gromadyanam/25/1.
За повідомленням прес-служби суду