Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
12 лютого 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд», закон опубліковано 26 лютого 2015 року. Основні положення Закону «Про забезпечення права на справедливий суд» набувають чинності 28 березня 2015 року.
Цей Закон став першим кроком в проведенні реформи судової влади в Україні на шляху її відкритості та прозорості. Ним закладені правові засади «забезпечення ефективного захисту прав і свобод громадян, інтересів юридичних осіб в судовому порядку, практичну реалізацію права на справедливий суд» - згідно висновку комітету Верховної Ради України № 1656 від 26.12.2014 р.
Закон спрямований на очищення суддівського корпусу, підвищення відповідальності суддів, спрощення доступу громадян до правосуддя, посилення дисциплінарної відповідальності суддів та забезпечення кожному громадянину можливості звернутися до суду й отримати справедливе та законне судове рішення.
Закон передбачає проведення кваліфікаційного оцінювання всіх суддів шляхом складання іспиту і перевірки на дотримання норм антикорупційного законодавства та запроваджує інститут суддівського досьє, в якому буде зберігатися повна інформація щодо професійної діяльності кожного конкретного судді. Відповідно до Закону, кар’єра кожного судді залежатиме від його професійних якостей, відповідності морально-етичним критеріям та вимогам антикорупційного законодавства.
Викладено у новій редакції Закон України «Про судоустрій і статус суддів», а також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кримінального процесуального кодексу України, законів України «Про Вищу раду юстиції», «Про доступ до судових рішень», «Про судовий збір». Законопроектом також вносяться зміни до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» в частині визначення порядку призначення членів Вищої ради юстиції та припинення їх повноважень, порядку розгляду Верховною Радою питань про переведення судді, обраного безстроково, до суду такого ж рівня або до суду нижчого рівня та звільнення судді.
Статтею 17 Закону України « Про судоустрій і статус суддів» систему судів загальної юрисдикції складають:
1) місцеві суди;
2) апеляційні суди;
3) вищі спеціалізовані суди;
4) Верховний Суд України.
Снігурівський районний суд Миколаївської області згідно вище вказаного закону є судом першої інстанції, що здійснює правосуддя у порядку, встановленого процесуальним законом.
Суд розглядає цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених процесуальним законом.